تهران ، ولیعصر
09382921918

خرید سگ تریر

خرید سگ تریر
سگ تریر نام نژاد یک سگ نیست. بلکه به مجموعه‌ای از نژادهای مختلف گفته می‌شود که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. در اندازه و شکل‌های مختلف دیده میشوند که در این محتوا انواع آن را معرفی می‌کنیم. اگر قصد خرید سگ تریر و نگهداری از آن را دارید با ما همراه باشید.

سگ تریر

تریر یک گروهی از سگ‌ها هستند که شامل نژادهای مختلف است. Terrier از کلمه لاتین Terra به معنی زمین میاد. نگهداری از آن‌ها کار سختی نیست چون یکی از باهوش‌ترین انواع سگ‌ها هستند. این نوع سگ معمولا در اندازه کوچک هستند. جنب و جوش زیادی دارند. محل پرورش آن‌ها بیشتر در انگلستان و ایرلند برای شکار بوده. تریرها برای گرفتن موش، خرگوش و حتی روباه‌ها استفاده می‌شدند. حتی قابلیت شکار موش در زیر زمین را نیز داشتند. آن‌ها در اندازه و وزن و ظاهر مختلفی وجود دارند. اما همه آن‌ها باهوش، پرجنب و جوش و موذی هستند. آن‌ها می‌توانند در شرایط آب و هوایی مختلف زندگی کنند. به همین دلیل خرید سگ تریر بیشتر رواج دارد. بعد از اینکه آن‌ها به عنوان سگ‌های شکاری شناخته شدند. در مسابقات رقابتی نیز شرکت کردند. در قرن نوزدهم آن‌ها را به عنوان سگ‌های سرسخت و شجاع می‌شناختند و بسیاری از آن‌ها به عنوان یک سگ تریر ثبت شدند.

خرید سگ تریر و شناخت انواع آن

اگر بخواهیم همه انواع آن را عنوان کنیم و توضیح دهیم تعداد آن‌ها بسیار زیاد می‌شود. پس برخی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین‌ها را در ادامه معرفی می‌کنیم.
 • شیتزو تریر
 • بول تریر
 • فاکس تریر
 • استافورد شایر
 • وست هایلند
 • یورکشایر
 • ولش تریر
 • جک راسل
 • باستن تریر
در ادامه ویژگی برخی از آن‌ها را می‌گوییم.

وست هایلند

این نوع از محبوب‌ترین و رایج‌ترین نوع است که از اسکاتلند آمده. بسیار پرشور و نشاط است. اعتماد به نفس بالایی دارد. توانایی این را دارد که همه افراد را عاشق خود کند. بسیار دوست داشتنی و با اعتماد به نفس است. با بچه ها روابط خوبی دارد. عاشق خانواده است و تنهایی را دوست ندارد. برای نگهداری در آپارتمان گزینه مناسبی است. کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنند معمولا به خرید سگ تریر روی می‌آورند.

سگ تریر

شیتزو تریر

از ترکیب با نژاد شیتزو به وجود آمدند. در ایران طرفداران زیادی دارد. این نوع هم در آپارتمان نگهداری می‌شوند. اگر آلرژی دارید نگهداری از این سگ پیشنهاد می‌شود. این‌ها هم عاشق خانواده هستند و تنهایی را دوست ندارند. اگر تنها بمانند دچار اضطراب می‌شوند و خرابکاری می‌کنند.

سگ تریریورکشایر

یک سگ محبوب در امریکا است. این نوع بسیار مهربون و احساساتی است و این مشخصه او محسوب می‌شود. دمای متعادل برای او مناسب است. تحمل تنهایی برای او سخت است.

سگ تریر

سگ باستن

این نوع ذاتا یک سگ مسابقه‌ای است. بخاطر لکه‌های روی تنش به جنتلمن امریکایی معروف است. بسیار احساساتی و مهربان است. با بچه‌ها و سگ‌های دیگر میانه خوبی دارد. نسبت به دیگر انواع تریر در خانه تنها می‌ماند. سگ حساسی است.

سگ تریر

جک راسل تریر

موهای ضخیم و پرپشتی دارد. رابطه خوبی با بچه‌ها ندارد. زیاد پارس می‌کند. ولی در بین تریرها هوش بسیار بالایی دارد.

سگ تریر

استافورد شایر

یک سگ بسیار خوش‌گذران است. بدن قدرتمندی دارد. دوست دارد صاحبش را همیشه راضی نگه دارد. به راحتی آموزش می‌بیند. بچه‌ها رو دوست دارد. اما باید حواستان باشد که انرژی خود را با بازی و سرگرمی تخلیه کند وگرنه خرابی به بار می‌آورد.

سگ تریر

ویژگی‌های ظاهری سگ تریر

تریر چون مانند سگ هاسکی یا سگ ژرمن شپرد از یک نژاد خاص نیستند پس نمی‌توانیم ویژگی‌های ظاهری یکسانی برای آن‌ها بگوییم. آن‌ها در اندازه‌های مختلف وجود دارند. از اندازه خیلی کوچک و عروسکی مانند سگ پامرانین یا شیتزو با حدود 3 کیلوگرم وزن تا سگ‌های خیلی بزرگ‌تر که تقریبا 32 کیلوگرم وزن دارند. از نظر پوشش ظاهر هم می‌توانند موهای خیلی نازک و نرمی و یا زبر و ضخیمی داشته باشند. می‌توانند پر مو یا کم مو باشند. هنگام خرید سگ تریر گزینه‌های زیادی از نظر ظاهری و رفتاری در اختیار دارید.

قبل از خرید سگ تریر ویژگی‌های رفتاری مشترک آن‌ها را بشناسید

همانطور که گفته شد تریر مجموعه‌ای از نژادها با ویژگی‌های ظاهری متفاوت هستند. اما این گروه از سگ‌ها یک سری ویژگی‌های شخصیتی مشترک دارند:
 • انرژی بالا و جنب و جوش زیاد
 • باهوش
 • آموزش پذیری و تربیت پذیری بالا
 • شجاعت زیاد
 • بسیار سرسخت
 • مستقل هستند و دوست دارند قلاده را باز کنند و بروند.
 • در صورت عدم تربیت صحیح ممکن است زیاد پارس کنند.
 • از حیوانات بزرگ‌تر از خود نمی‌ترسند. خیلی مصمم با آن‌ها روبرو می‌شوند.
 • زمانی که دچار استرس می‌شوند شروع به کندن زمین می‌کنند. یا وسایلی را زیر خاک پنهان می‌کنند.
 • عاشق گردش و جست و جو کردن در تنهایی است.

سگ تریر

ویژگی‌های مثبت خرید سگ تریر

شما با نگهداری از این سگ از انرژی بالایی که دارند بهره‌مند می‌شوید. آن‌ها می‌توانند بهترین همراه شما هنگام ورزش و بازی باشند. شما ر به راحتی سرحال می‌کنند. آن‌ها نگهبان صاحب خود و خانواده او هستند. پس خیالتان راحت باشد که حواسش به شما است. شور و نشاط را به خانه شما می‌آورد.

رابطه سگ تریر با حیوانات دیگر

یک نکته مهم دیگر که قبل از خرید سگ تریر باید بدانید رابطه او با دیگر سگ‌ها و حیوانات می‌باشد. این نوع سگ‌ها همانطور که گفته شد ذاتا شکارچی بودند. پس اگر حیوانی مانند همستر در خانه دارید باید خیلی مراقب باشید و یا یک سگ دیگر برای نگهداری انتخاب کنید. حتی آن‌ها خیلی روابط خوبی با سگ‌های دیگر ندارند و در کنار آن‌ها بودن موجب دعوا می‌شود. هر چند که اگر از سنین کم به آن‌ها آموزش دهید و در کنار حیوانات دیگر باشند امکان برطرف شدن این مشکل وجود دارد.

نکات تربیت و نگهداری سگ تریر

هر چقدر سن سگ پایین‌تر باشد تربیت آن آسان‌تر می‌شود. البته منظور از این حرف این نیست که سگ بالغ را نمی‌شود تربیت کرد. بلکه منظور این است که سگ در تولگی بسیار راحت‌تر آموزش‌ها را می‌پذیرد. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما خرید سگ تریر در سنین پایین است. در ادامه نکات مهم تربیتی را برای شما می‌گوییم.

صبور باشید

در تربیت او خیلی صبور باشید و قدم به قدم پیش بروید. اگر چیزی را به او یاد می‌دهید فرصت دهید تا آن را به خوبی انجام دهد. همچنین کم کم موارد را به او بگویید.

قاطع باشید

با تریر باید رفتار قاطعانه‌ای داشته باشید. او باید بداند که رئیس چه کسی است. در صورتی که رفتار درستی از او دید جایزه بدهید. اجازه دهید بداند که در صورت رفتار درست جایزه دریافت می‌کند.

او را سرگرم کنید

این سگ‌ها علاقه زیادی به سرگرم شدن دارند. اگر سرگرم چیزی نباشند سرکشی کردن یادشان می‌آید. آن‌ها را پیاده روی ببرید. با آن‌ها بازی کنید. اجازه دهید اجتماعی شوند و جاهای مختلف و افراد متفاوت را ببینند. آن‌ها باید انرژی خود را تخلیه کنند.

تمرین‌های جدید برای او در نظر بگیرید

یک نکته مهم که باید برای تربیت او در نظر بگیرید این است که از کارهای تکراری بدش می‌آید. پس فعالیت‌های جدیدی برای او در نظر بگیرید تا انجام دهد. او حتی خیلی دوست دارد که با تمرین‌های جدید غافلگیر شود. او از تمرین‌های تکراری خسته می‌شود پس مدت زمان آن‌ها را کمتر کنید و به جای آن سراغ فعالیت‌های جدیدتر بروید.

آن‌ها عاشق غذا هستند

بله آن‌ها عاشق غذا و خوراکی هستند پس بهترین گزینه برای تشویق آن‌ها غذا است. به آن‌ها یاد دهید اگر موارد گفته شده را درست انجام دهد جایزه او غذا و خوراکی است. او هم تلاش خود را می‌کند تا بهترین خود را ارائه دهد. انواع غذاها و اکسسوری‌های مربوط به این سگ‌ها در فروشگاه یاس پت موجود است.

برای او قوانینی وضع کنید

برای تریرها قوانینی مشخص کنید. آن‌ها اگر خارج از قوانین عمل کنند ویژگی سرکشی خود را نشان می‌دهند. پس جای خواب او غذای او و… باید برایش مشخص باشد و یاد بگیرد آن‌ها را به درستی انجام دهد.

تنبیه بدنی ممنوع

هیچوقت برای او تنبیه بدنی در نظر نگیرید. او به یک شخصیت لجباز و عصبی تبدیل می‌شود. پس سعی کنید بابت ویژگی‌های مثبت به او تشویقی بدهید تا برای انجام آن‌ها مشتاق شود.

او را به خود وابسته نکنید

برای این کار سعی کنید قبل از اینکه از منزل خارج شوید و همچنین بعد از اینکه وارد خانه شدید او را نادیده بگیرید. به این صورت او یاد می‌گیرد که به شما وابسته نباشد. در صورتی که به شما خیلی عادت کند و مجبور باشید گاهی بدون او از منزل خارج شوید دچار اضطراب می‌شود و رفتارهای تهاجمی مثل آسیب به وسایل منزل از خود نشان می‌دهد. جمع بندی اگر می‌خواهید فقط یک سگ در منزل نگهداری کنید سگ تریر گزینه مناسبی برای شما است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و روش تهیه خرید سگ تریر و قیمت آن با ما تماس بگیرید.
محصولات مرتبط
پاسخ دهید