تهران ، ولیعصر
09382921918

خرید سگ هاسکی

خرید سگ هاسکی
خرید سگ هاسکی به عنوان یک نژاد فوق العاده زیبا از سگ‌ها میان افراد رواج دارد. انواع مختلفی دارد که در این محتوا قصد داریم در خصوص آن صحبت کنیم. اینروزها به عنوان یک سگ دست آموز در خانه مردم دیده می‌شود. به همین دلیل قصد داریم در مورد آن به طور کامل توضیح دهیم. اگر قصد تهیه و نگهداری و خرید سگ نژاد هاسکی را دارید باید با آن، رفتار، تغذیه، بیماری‌ها و خیلی موارد دیگر آشنایی داشته باشید. اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید نگران نباشید، اینجا به سوالات شما پاسخ داده می‌شود.

تاریخچه‌ای از سگ هاسکی

سگ هاسکی در واقع از سیبری متولد شد و در سال 1909 توسط چارلز فاکس به آلاسکا برده شد. این نوع سگ برای کار کردن در شرایط سخت و آب و هوای سرد مورد استفاده قرار می‌گرفت و به عنوان سگ یورتمه شناخته می‌شد. زمانی که به آلاسکا وارد شد به عنوان یک سگ مسابقه‌ای از آن استفاده می‌شد. چون این نژاد دارای وزن کم، استقامت و سرعت زیاد است. بعد از آن میان افراد بسیار شناخته شده و از محبوبیت زیادی برخوردار شد. این نژاد در جنگ جهانی دوم توسط ارتش ایالات متحده در عملیات جستجو و نجات استفاده می‌شد که در منطقه قطب شمال بودند. اما امروزه یک همراه خوب برای بسیاری از افراد در خانه است که افراد را به خرید سگ هاسکی ترغیب کرده است. چهره زیبا، رفتار صمیمی و هوش سرشار باعث شده بسیاری از افراد به این نوع سگ علاقمند شوند.

سگ هاسکی

شناخت گونه‌های مختلف برای خرید سگ هاسکی

این نژاد به صورت کلی دو گونه مختلف دارد:
 1. هاسکی سیبرین
 2. هاسکی آلاسکا
در واقع همانطور که در قسمت تاریخچه گفته شد، اصالت سگ هاسکی، سیبریایی است که با گذر زمان به آلاسکا برده شد. در ادامه هر کدام از انواع گفته شده را توضیح خواهیم داد.

هاسکی سیبرین

این نوع بین چشم‌هایش کاملا یکرنگ و سفید نیست و طرح‌ها و خطوطی دارد. همچنین دور چشمش خطوطی وجود دارد که اصالت آن را ثابت می‌کند و یکی از راه‌های تشخیص این نوع از آلاسکایی است. هر چند که تشخیص این دو نوع کار آسانی نیست. رنگ چشمش معمولا آبی یا ترکیبی از آبی و قهوه‌ای است. سیبرین در سازمان ثبت نژاد سگ‌ها ثبت شده است. لازم به ذکر است که این نوع نسبت به آلاسکای قیمت بیشتری دارد.

هاسکی آلاسکا

این نوع بیشتر به عنوان یک سگ کاری استفاده می‌شود و سورتمه کش است. اغلب رنگ چشم‌هایش تیره است. سر آن کاملا به رنگ سفید است. ارتفاع کمر این سگ از نوع سیبرین بیشتر و نسبت به آن لاغرتر است. همچنین گوش‌های تیزی دارد. این نوع نیز در سازمان ثبت نژاد سگ‌ها ثبت شده است.

سگ هاسکی

قبل از خرید سگ هاسکی ویژگی‌های رفتاری آن را بشناسید

هاسکی یک سگ باهوش، اجتماعی و بسیار دوست داشتنی است. بسیار بازیگوشی می‌کند و در عین حال می‌تواند آرام باشد. با محبت و پر انرژی است. از دسته موارد فرمان بردار است و به سادگی با کودکان ارتباط برقرار می‌کند. سگ هاسکی در مسئله آموزش هر آنچه به او گفته باشید را به سرعت یاد می‌گیرد. مانند اکثر سگ‌ها باید با صبوری برای آموزش آن اقدام کنید چون ممکن است لجباز شود. برای آموزش از چهار ماهگی اقدام کنید تا در ارتباط برقرار کردن دچار مشکل نشود. معمولا دوست ندارد تنها بماند و این مسئله آزارش می‌دهد. پس در مواقع تنهایی اگر خرابکاری کرد انتظارش را داشته باشید. از تنهایی دویدن لذت می‌برند و در عین محبت زیاد به افراد، استقلال را دوست دارند. همانطور که گفته شد به دلیل انرژی زیادی که دارد برای زندگی در آپارتمان دچار مشکل می‌شود. مگر اینکه به خوبی آموزش دیده باشد و هر روز چند ساعتی برای گردش آن وقت بگذارید. پس اگر وقت کافی برای او ندارید قید نگهداری در آپارتمان را بزنید. این نژاد برای نگهبانی سگ مناسبی نیست. با اطرافیان حالت دوستانه دارد و نسبت به غریبه‌عا بی تفاوت است. باز هم تاکیید می‌کنیم که اگر برای آموزش و تفریح او وقت کافی را ندارید به هیچ وجه اقدام به خرید سگ هاسکی نکنید.

ویژگی‌های ظاهری و بدن سگ هاسکی

بدن این سگ به صورت کشیده است. همچنین پوزه و صورت کشیده‌ای دارد. گوش‌هایشان مثلثی مانند است. این نژاد به رنگ سیاه و سفید هستن. هر چند که در رنگ‌های مختلف نیز دیده شدند. طوسی و سفید، نارنجی و سفید، قرمز و سفید، کاملا سفی و یا کاملا سیاه از دیگر رنگ‌های آن است. وزن سگ هاسکی بالغ برای نوع نر بین 20 تا 27 کیلوگرم و برای نوع ماده بین 16 تا 23 کیلوگرم است. همینطور ارتفاع در نوع نر بین 53 تا 60 سانتیمتر و نوع ماده بین 51 تا 56 سانتیمتر می‌باشد.

تغذیه سگ هاسکی

غذای آن باید از گوشت با کیفیت بالا باشد. غذاهایی ارزان قیمت و با ارزش کم به آن‌ها ندهید. اگر فعالیت زیادی دارد باید به اندازه کافی کالری دریافت کند. مصرف غذاهای بی کیفیت می‌تواند باعث بروز مشکلات و بیماری‌های مختلفی برای آن‌ها شود. توجه به این نکته نیز لازم است که غذای این نژاد باید بر اساس سن آن تعیین شود. نیازهای غذایی سنین مختلف، متفاوت است. با توجه اینکه هنگام خرید سگ هاسکی چه سنی دارد باید برای او رژیم‌های مختلف غذایی را در نظر بگیرید تا بدنی سالم داشته باشد.

سگ هاسکی

محیط نگهداری سگ هاسکی

محیط نگهداری این نژاد باید بزرگ باشد. این سگ تا حدودی علاقه به فرار کردن دارد. اگر خارج از خانه است حتما دور آن حصارهای بلندی باشد. علاقه زیادی به بازی کردن مخصوصا با توپ دارند پس این فضا را برایش فراهم کنید. از نگهداری او در فضا با گرمای بالا به شدت خودداری کنید. اگر نمی‌توانید فضایی با دمای مناسب برای او فراهم کنید اقدام به خرید سگ هاسکی نکنید. یکی از موارد مهم فراهم کردن مکانی سرد است.

طول عمر سگ هاسکی

بیشترین طول عمر این نژاد بین 12 تا 15 سال است. مسئله طول عمر به نوع تربیت و آموزش و مراقبت‌های شما دارد. اگر نکات و اصول نگهداری را رعایت کنید بیش‌ترین طول عمر این سگ را خواهید دید.

قیمت هاسکی چقدر است

قیمت این نژاد بستگی به سن و برخی شرایط دیگر دارد. برای اطلاع از هزینه‌ها با تماس بگیرید. کارشناسان ما به شما کمک می‌کنند تا با توجه به شرایط و علایقتان یک سگ مناسب انتخاب کنید. سپس با مشخص شدن و نهایی شدن انتخابتان هزینه را اعلام خواهند کرد.

قبل از خرید سگ هاسکی بیماری‌های آن را بشناسید

از بیماری‌های مربوط به این نژاد می‌توان به مشکلات ایمنی اشاره کرد که باعث زخم شدن پوست و ریزش مو می‌شود. همچنین مشکلات چشمی ایجاد می‌کند. آب مروارید و آب سیاه از این بیماری‌های چشمی است. همچنین بیماری مادرزادی حنجره از دیگر بیماری‌های آن‌ها است. باعث صدای خس خس هنگام نفس کشیدن می‌شود.

مراقبت‌های لازم بعد از خرید سگ هاسکی

برای اینکه شرایط بهتری برای این سگ فراهم کنید باید یک سری نکات مراقبتی را در نظر داشته باشید:
 • سگ‌هایی که در مناطق سردسیر هستند ریزش موی بیشتری نسبت به سگ‌های مناطق گرمسیر دارند. به همین دلیل باید موهای این نژاد را هفته‌ای یک بار برس بزنید. در این صورت کنترل ریزش مو آسان‌تر می‌شود. اما زمانی که ریزش موی شدیدتری دارند هر روز این کار را انجام دهید.
 • گوش‌هایشان را باید به صورت هفتگی بررسی کنید تا دچار عفونت نشوند.
 • هفته‌ای یکبار دندان‌های او را مسواک بزنید.
 • اگر خودش به صورت طبیعی ناخن‌هایش را مرتب نکرد باید ماهی یک بار آن‌ها را کوتاه کنید.
 • او به یک زندگی فعال نیاز دارد. حتما او را به پیاده روی ببرید. برای حفظ شادابی و سلامت نیاز به تخلیه انرژی به صورت روزانه دارد.
 • برای آموزش آن کاملا قاطع باشید تا پذیرای آموزش‌های شما باشد.

نکات بسیار مهمی که هنگام خرید سگ هاسکی باید بدانید

اگر می‌خواهید این نژاد را خریداری و نگهداری کنید باید برخی حقایق را در مورد آن‌ها بدانید.
 • در صورتی می‌توانید آن را در آپارتمان نگهداری کنید که به خوبی آموزش دیده باشد. در غیر این صورت برای فضای آپارتمان مورد پر سر و صدا و شلوغی است.
 • این نژاد به سگ فرار معروف است. اگر بخواهد فرار کند تمام تلاش خود را می‌کند. حصارهای بلندی برای او بگذارید و به خوبی آموزش دهید.
 • تنهایی را دوست ندارند. اگر آن‌ها را در خانه تنها بگذارید امکان دارد منزل شما را بهم بریزند. می‌توانید همراه خود ببرید و یا اینکه یک جفت  و همراه در خانه کنار او باشد.
 • نسبت به غریبه‌ها بی تفاوت است. پس برای نگهبانی مناسب نیست.
 • تربیت این نژاد را یک مربی قوی و حرفه‌ای باید انجام دهد و به دنبال آن باید مدام تمرین داشته باشند.
 • آن‌ها در طول سال دچار ریزش مو می‌شوند که در این صورت باید هر روز موهای آن‌ها را برس بزنید. در صورتی که ریزش نداشتند هفته‌ای یکبار کافیست.
تیم یاس پت پیشنهاد می‌کند قبل از تهیه این موجود حتما همه جوانب را بسنجید. همچنین برای تهیه این نوع نژاد کافیست با ما تماس بگیرید تا با ارائه مشاوره به شما کمک کنیم. خرید سگ هاسکی جمع بندی خرید سگ هاسکی یکی از تصمیماتی است که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری دارد. با تهیه این مطلب تلاش کردیم این آگاهی را به شما بدهیم. آیا سگ هاسکی برای شما مناسب است؟ در صورتی که هنوز سوالاتی در ذهن شما است و یا حتی در خصوص تهیه این سگ سوالاتی دارید با ما تماس بگیرید.
محصولات مرتبط
پاسخ دهید