تهران ، ولیعصر
09382921918

لاک پشت

لاک پشت

لاک پشت که به آن‌ها سنگ پست هم می‌گویند، جانداری خزنده و تخم گذار است. یک جانور بی آزار و دوست داشتنی که برخی افراد به عنوان یک حیوان خانگی نیز از آن نگهداری می‌کنند.

در این مطلب می‌خواهیم همه چیز در مورد لاک پشت را بگوییم و بررسی کنیم. همچنین این محتوا مناسب کسانی است که به لاک پشت خانگی علاقه دارند و قصد دارند آن را تهیه و نگهداری کنند.

معرفی لاک پشت خانگی

او یک حیوان بی آزار و بامزه و آرام است که در لاک خود فرو رفته است. فقط دست‌ها، پاها و سر او بیرون است. و هنگامی که احساس خطر کند به صورت کامل در لاک خود می‌رود. این جاندار را می‌توان به عنوان یک حیوان خانگی نگهداری کرد.

برخی از افراد به نگهداری سگ‌ها مانند سگ هاسکی، ژرمن شپرد، شیتزو و یا گربه‌هایی مانند گربه‌ پرشین و حتی حیوانات اهلی دیگر مانند طوطی کاسکو بسیار علاقه دارند. اما اگر شما به سر و صدای زیاد این حیوانات علاقه‌ای ندارید. می‌توانید یک لاک پشت را در منزل نگهداری کنید.

انواع لاک پشت

این جاندار گونه‌های مختلفی دارد. اکنون در 12 خانواده و 257 گونه وجود دارند. اما به صورت کلی می‌توان آن‌ها را در سه دسته تقسیم کرد:

  • رودخانه‌ای: در آب زندگی می‌کنند.
  • خاکی: آن‌هایی که در خشکی زندگی می‌کنند.
  • دریایی: آن‌هایی که پنجه ندارند و توسط پاهایشان که مانند بال است شنا می‌کنند.

لاک پشتطول عمر لاک پشت

این جانور بی آزار حدود 100 سال می‌تواند عمر کند. گاهی نیز بر اساس برخی عوامل مانند گرسنگی، شرایط نگهداری نامناسب در منازل، صدمه دیدن و… خیلی زود میمیرد.

تغذیه و نگهداری لاک پشت

تغذیه این جاندار بستگی به نوع آن دارد. برخی از آن‌ها همه چیز می‌خوردند و برخی دیگر فقط گیاه‌خوار هستند. همچنین باید به سن آن‌ها نیز توجه کرد. لاک پشتهای جوان نسبت به مسن‌ترها به غذای بیشتری نیاز دارند. به صورت کلی از موارد زیر می‌توانید برای آن‌ها غذا تهیه کنید:

  • میوه و سبزیجات: سبزیجات خرد شده مانند کلم پیچ مورد علاقه آن‌ها است. هویج خرد شده، کدو، کاهو، سنبل، سیب و خربزه خرد شده برخی از مواردی است که می‌توانند جزئی از تغذیه آن‌ها باشند.

در صورتی که لاک پشت شما گیاه‌خوار است باید از این سبزیجات و میوه‌ها تغذیه کند.

  • لاک پشتغذاهای آماده: این غذاها در بسته بندی‌های مخصوص توسط برخی کارخانه‌ها تولید می‌شود. این نوع غذاها باید 25 درصد از کل تغذیه را شامل شود.
  • ماهی: ماهی‌ها کلسیم و فسفر، ویتامین A و پروتئین‌ها را برای او تامین می‌کند.

دمای مناسب برای آن‌ها بین 5 تا 8 درجه سانتی گراد است تا بتوانند به راحتی بخوابند. محیط زندگی آن‌ها نباید خیلی مرطوب و نمناک باشد چون دچار بیماری‌های ریوی می‌شوند.

مکانی به اندازه 4 متر مربع برای زندگی آن‌ها مناسب است و نباید در محیط خیلی کوچکتری زندگی کنند.

تخم گذاری لاک پشت

تخم گذاری آن‌ها هر 2 تا 4 سال یکبار انجام می‌شود. این جاندار تا سن صد سالگی نیز می‌تواند تخم بگذارد.

بعد از تخم گذاری لاک پشت ماده زمین را می‌کند و تخم‌ها را زیر خاک پنهان می‌کند طوری که دست هیچ کسی به آن نرسد. در هر بار تخم گذاری 110 عدد تخم می‌گذارند که تقریبا 55 روز بعد به نوزاد تبدیل می‌شوند.

نوزادان آن‌ها 4 تا 8 هفته زمان می‌برد تا از تخم بیرون بیایند. زمانی که بیرون آمدند آن‌ها را درون یک محفظه قرار می‌دهند. در این زمان آب و نور کافی باید به آن‌ها رسیده شود.

چگونه لاک پشت نر و ماده را تشخیص دهیم

بیشتر آن‌ها دوجنسی هستند. اما در آن تعداد کم هم امکان تشخیص در سنین کم وجود ندارد. معمولا نرها دم بلندتری دارند. نوع ماده لاک بزرگتری نسبت به نر دارد. دست‌های نوع نر بلندتر است.

قیمت لاک پشت خانگی

هزینه بستگی به نژاد و نوع آن دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با تیم یاس پت تماس بگیرید تا شما را در خصوص تهیه و نگهداری این حیوان بامزه راهنمایی کنند.

جمع بندی

این جاندار گزینه بسیار مناسب برای افرادی است که ترجیح می‌دهند یک حیوان خانگی آرام داشته باشند.

محصولات مرتبط
پاسخ دهید