تهران ، ولیعصر
09382921918

خرید سگ شیتزو

خرید سگ شیتزو
خرید سگ شیتزو Shih Tzu به دلیل فانتزی بودن بسیار رواج دارد و جز اولین انتخاب‌های افراد برای تهیه سگ محسوب می‌شود. موضوع این محتوای ما این سگ مو بلند و بامزه است. در مورد ویژگی‌های ظاهری و رفتاری آن صحبت می‌کنیم. اگر قصد تهیه، نگهداری و خرید سگ شیتزو را دارید باید اطلاعات کاملی در مورد آن‌ها داشته باشید. ما در این مطلب همه چیز در مورد آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

تاریخچه سگ شیتزو

در مورد این سگ و تاریخچه آن شاید کمی تناقض وجود داشته باشد. اما گفته می‌شود زیستگاه اصلی آن چین بوده است. برخی عقیده دارند که این سگ در تبت ایجاد شده و راهب‌های تبتی آن را به عنوان هدیه به امپراطوری‌های چین می‌دادند. اسم این سگ در قدیم شیر تبتی بوده و در زبان چینی به معنای شیر کوچک است. به دلیل شباهت ظاهری که با شیر دارد این نام را انتخاب کردند. البته در قدیم از آن‌ها به عنوان سگ نگهبان استفاده می‌شد. امپراطوری‌های چین بسیار به این سگ‌ها علاقه داشتند و از آن‌ها در کاخ خود به خوبی نگهداری می‌کردند. در سال 1949 این نژاد با نام سگ شیتزو توسط انجمن امریکا ثبت شد. بعدها این نژاد با نژادهای دیگر آمیزش داده شد و سگ‌های مختلفی با ظاهر متفاوتی که امروزه می‌بینیم به وجود آمدند. پس از آن با گذر زمان مدام به محبوبیت این سگ اضافه شد. امروزه به عنوان یک سگ محبوب و پرطرفدار در جهان شناخته می‌شود و خرید و فروش سگ شیتزو انجام می‌شود.

خرید سگ شیتزو مینیاتوری

به این نوع فنجانی نیز می‌گویند. کمتر از انواع دیگر خود رشد کرده است. ظاهر عروسکی دارد. احتمال اینکه با سگ کوچک‌تر از خودش ترکیب شده باشد و یا اینکه دچار بیماری کوتولگی شده باشند وجود دارد. معمولا بخاطر جثه خیلی کوجکی که دارند در صورت نگهداری نامناسب دچار بیماری‌های دندان و لثه، قلبی، کبد و… می‌شوند. سگ شیتزو

خرید سگ شیتزو کراس

گفته می‌شود این نوع از ترکیب شیتزو و یکی از سگ‌های پودل، وست هایلند، هاوانیز و… به وجود آمده است. انواع شیتزو کراس به صورت زیر است:
 • شینزه
 • شی پو
 • مال شی
 • کوک آ زو
 • شورکی زو

سگ شیتزو

ویژگی‌های ظاهری سگ نژاد شیتزو

ظاهر این سگ باعث شده بسیار بامزه و دوست داشتنی باشد و خیلی از افراد را به خرید سگ نژاد شیتزو ترغیب کند. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر است:
 • قد آن بین 20 تا 28 سانتی متر و وزن آن 4 تا 7 کیلوگرم است.
 • پوزه تخت و کوچکی دارد.
 • بینی آن مشکی است.
 • چشم‌هایش درشت، گرد و تیره است.
 • موهای بسیار نرم و ابریشمی و بلندی دارند.
 • پرمو هستند و رشد موی آن‌ها زیاد است.
 • اطراف پوزه را مو را پوشانده است. ویژگی‌ای که مختص این سگ است.
 • دم پرمویی دارد.
 • رنگ آن‌ها معمولا سفید و سیاه، سفید، سیاه، طلایی، سفید و طلایی و خرمایی است.

سگ شیتزو

قبل از خرید سگ شیتزو ویژگی‌های رفتاری آن را بشناسید

این نژاد بسیار باهوش و پرانرژی است. ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم تا ببینید چرا اینقد مورد علاقه افراد هستند. اگر آن را فقط برای یک بار ببینید حتما دلبسته او خواهید شد.
 • قابل اعتماد و وفادار هستند.
 • بسیار باهوش و پر انرژی هستند و کنار آدم‌ها بودن را دوست دارند. از این هوش بالای آن‌ها می‌توان در راستای تربیت مناسب استفاده کرد. برای این کار از اسباب بازی‌های تعاملی کمک بگیرید و به او یاد بدهید که از شما اطاعت کند. به این صورت هوش او را تقویت نمایید. همینطور برای تمرین چابکی و فعالیت‌های مفید از ورزش استفاده کنید.
 • به راحتی و سریع آموزش می‌بینند.
 • در روز زمانی را باید به پیاده روی و بازی و تفریح بگذرانند تا انرژی خود را تخلیه کنند.
 • تحمل گرمای زیاد را ندارد. باید در محیط خنکی نگهداری شود.
 • رابطه خوبی با کودکان دارند و به صورت کلی بسیار اجتماعی هستند. همدم خوبی برای افراد می‌شوند.
 • تنهایی را دوست ندارند. اگر تنها بمانند احتمالا با بداخلاقی، لجبازی و پارس کردن این اضطرابشان را به شما نشان می‌دهند. ولی می‌توانید آن‌ها را با اسباب بازی‌هایشان تنها بگذارید.
 • همراه بسیار خوبی است. اگر در حال انجام دادن کاری هستید او نیز شما را همراهی می‌کند. مثلا هنگام فیلم دیدن می‌تواند کنار شما بنشیند و تماشا کند.
 • با حیوانات کوچکتر از خود رابطه خوبی دارند. نگران این مسئله نیز نباشید.
 • با غریبه‌ها بسیار مودب است.
 • سگ‌هایی مانند تریر به صورت ذاتی به تعقیب حیوانات دیگر دارند. در واقع برای شکار پرورش داده شدند. برخی صداها و حرکات حیوانات دیگر این ویژگی آن‌ها را تحریک می‌کند. قبل از خرید سگ شیتزو باید بدانید که مراقب اینگونه رفتارهای او باشید. زمانی که برای پیاده روی بیرون می‌روید قلاده آن را همراه خود ببرید. چون بسیار بازیگوش نیز است.
 • گرایش زیادی به ایجاد سر و صدا و واق واق و زوزه کشیدن ندارد. گاهی با سر و صدا کردن می‌خواهد به شما بگوید که چه می‌خواهد اما این کار همیشگی نیست.
مجموع ویژگی‌هایی که دارد آن را به یک سگ آپارتمانی تبدیل کرده است. حتی در منازل بسیار کوچک هم می‌تواند زندگی کند. این نژاد سگی برای بیرون از خانه زندگی کردن نیست. فرقی نمی‌کند سگ هاسکی باشد یا شیتزو، او را از سنین پایین آموزش دهید تا مسائلی مثل تنها ماندن و زیاد پارس نکردن را یاد بگیرد.

خرید سگ شیتزوتغذیه مناسب سگ شیتزو

تغذیه برای این نياد بسیار مهم است. شیتزو به برخی مواد غذایی حساسیت دارد و حتی ممکن است دچار مشکلات گوارشی شود. پس مراقب تغذیه او باشید. البته این سگ نیز مانند دیگر سگ‌ها با تغییر وزن و سن و… نوع و میزان خوراکش متفاوت است. پس هنگام خرید سگ شیتزو حتما سن آن را بدانید تا در مورد تغذیه آن تصمیم بهتری بگیرید. مواردی که باید به آن دقت کنید به صورت زیر است:
 1. هر روز باید مقدار معینی آب مصرف کند که دچار سنگ کلیه و مثانه نشود.
 2. ویتامین به اندازه لازم به او بدهید. استفاده زیاد آن‌ها باعث جمع شدن رسوب در بدنش می‌شود.
 3. حداقل 50 درصد پروتئین در غذای او باید باشد. گوشت گاو و گوساله و ماهی می‌تواند گزینه خوبی باشد.
 4. از برندهای باکیفیت غذای سگ استفاده کنید. برخی برندها ارزش غذایی لازم را ندارند و دچار بیماری‌های او می‌شوند. غذاهای مختلف و مورد نیاز این نژاد را با کیفیتی عالی در فروشگاه یاس پت می‌توانید تهیه کنید.
 5. این سگ مستعد چاقی است پس حواستان به مقدار غذای او باشد.
 6. قند و نشاسته را باید به اندازه لازم مصرف کند. در غیر این صورت مشکلاتی مانند آب مروارید و آلرژی ایجاد می‌شود.
 7. مصرف سبزیجات و امگا 3 و امگا 6 از بیماری‌های مربوط به استخوان و دندان جلوگیری می‌کند. حدود 30 درصد از رژیم آن میوه و سبزیجات است.
 8. کربوهیدرات لازم را از طریق سیب زمینی پخته و برج پخته شده می‌تواند دریافت کند.

سگ شیتزو

بازی‌های مورد علاقه این نژاد

سگ Shih Tzu به فعال زیاد علاقه دارد. او را بسیار در حال جست و خیز می‌بینید. او بازی‌هایی را دوست دارد که وارد چالش رد شدن از موانع شود. بسیار بالا و پایین می‌پرد و خود را به جاهای مختلفی می‌کوبد اما نگران نباشید آسیبی نمی‌بیند. بخاطر جثه کوچکی که دارد اسباب بازی‌های کوچک مناسب آن است. بازی‌های مورد علاقه رد شدن از موانع، تعقیب کردن او، پنهان کردن وسایلش است. با این کارها می‌توانید او را سرگرم کنید. شما می‌توانید یک زمین بازی برای او تهیه کنید و وسیله‌های بازی در آن قرار دهید. یک زمین بازی هیجان انگیزی که خودتان برای او می‌سازید می‌تواند بسیار جذاب‌تر از وسایل گران قیمت برای شیتزو باشد. قایم موشک یک بازی مورد علاقه او می‌باشد. از او بخواهید در اتاقی بماند و شما در جای دیگری مخفی شوید. حالا او را صدا کنید تا دنبال شما بگردد و در نهایت با پیدا کردن شما به او جایزه بدهید. از این نوع بازی‌ها بسیار لذت می‌برد. پیدا کردن یک وسیله که شما از او بخواهید نیز مورد علاقه او می‌باشد. برای مثال یک وسیله بازی او را میان برخی وسایل دیگر مخفی کنید و از او بخواهید آن را پیدا کند. او با ذوق این کار را خواهد کرد. بعد از اینکه وسیله را به شما داد شما هم به او یک تشویقی و جایزه بدهید. یک مورد جذاب دیگر هم برای شما هم برای سگ شیتزو این است که با هم خانه را مرتب کنید و وسایل را سر جای خود قرار دهید. در صورتی که آموزش‌های لازم را دیده باشد می‌تواند به شما در این کار کمک کند. اگر از سنین پایین خرید سگ شیتزو انجام شده باشد و آموزش‌های لازم را دیده باشد، بعدها می‌توانید او را در خانه با اسباب بازی‌هایش تنها بگذارید تا سرگرم شود.

نکات مراقبتی، بهداشتی و سلامتی هنگام خرید سگ شیتزو

همانطور که می‌دانید موهای بلند و زیاد او نیاز به رسیدگی دارد. می‌توانید با قیچی موهای او را مدام کوتاه کنید و یا اینکه یک آرایشگر حرفه‌ای سگ این کار را انجام دهد. روزانه موهای او را برس بزنید. سبیل و موهای او را نیز هر روز شانه بزنید. به دلیل موهای بلند و تراکم پوششی که دارند نسبت به گرما نیز واکنش خوبی ندارند و حرارت آن‌ها را اذیت می‌کند. مراقب باشید در معرض گرمای زیاد قرار نگیرند چون دچار بیماری‌های مربوط به آن نیز می‌شوند. در مورد چشم‌های بزرگ او حواستان باشد نیاز به مراقبت دارد. هر روز گوشه داخلی چشمش را تمیز کنید. به سلامت دندان‌های و ناخن‌های او نیز دقت کنید. پوست اطراف مقعد نیز باید همیشه تمیز باشد تا دچار بیماری نگردد. حمام این سگ به سن و نژاد او بستگی دارد. مراقب باشید پوست او به دلیل شستن مکرر خشک نشود. به دلیل آلرژی که دارد او را از بوی سیگار، قلیان و … دور نگه دارید. برای اینکه از سلامت او مطمئن شوید حداقل سالی یکبار او را به دامپزشک نشان دهید تا همه موارد بررسی گردد و در صورت نیاز درمان انجام شود.

سگ شیتزو

بیماری‌های سگ نژاد شیتزو

این نژاد نیز مانند دیگر سگ‌ها باید به خوبی نگهداری شود تا دچار بیماری‌هایی نشود. قبل از خرید سگ شیتزو از بیماری‌های آن اطلاعات کاملی در اختیار داشته باشید تا مراقبت از آن را برای شما آسان‌تر کند. در صورت نگهداری نادرست دچار بیماری‌های زیر می‌شوند:
 1. اختلالات مربوط به چشم مانند عفونت و زخم قرنیه یکی از بیماری‌های این نژاد است. به دلیل چشم‌های بزرگ امکان عفونت وجود دارد. همچنین با ورود جسم خارجی یا مالش بیش از حد چشم توسط خودشان زخم قرنیه ایجاد می‌شود.
 2. این سگ‌ها گوش‌های بزرگی دارند که بسیار مستعد عفونت است. باید مدام گوش‌های او را بررسی کنید و در صورت مشاهده عفونت به دامپزشک مراجعه کنید.
 3. آلرژی هم از بیماری‌های شایع مربوط به آن‌هاست. معمولا به مواد غذایی یا برخی از بوها و… حساسیت دارند. مورد حساسیت زا باید مشخص و از او دور شود. همینطور برای درمان از داروهای ضد حساسیت استفاده می‌کنند.
 4. عطسه برعکس یکی دیگر از بیماری‌های او است. در این حالت مجرای تنفسی او بسته می‌شود و احساس خفگی می‌کند. باید به آرامی گلوی او را ماساژ دهید تا آرامش خود را به دست آورد.
 5. سنگ کلیه و مثانه بر اثر مصرف بیش از حد پروتئین و کلسیم اتفاق میفتد.

خرید سگ شیتزو و آموزش و تربیت آن

این نژاد از سگ‌ها به شدت علاقه دارد صاحب خود را راضی کند تا کارهای مورد نظر خود را انجام دهد. هر کاری می‌کند تا او را مجذوب خود کند. در نتیجه شاید کمی در آموزش آن صبر بیشتری نیاز باشد. از تشویقی‌های مختلف برای آن استفاده کنید. سیستم تشویق و پاداش برای این نژاد بسیار مناسب است. اگر او را به تحرک وادار نکنید و اجاره دهید هر کاری دوست دارند انجام دهد به یک سگ چاق تبدیل می‌شود که هیچ فعالیتی ندارد. در رفتار با او و آموزش دادن باید قاطع و صبور باشید اما رفتار خشنی با او نداشته باشید. حتی می‌توانید این تربیت آن را به آموزش دهنده حرفه‌ای واگذار نمایید.

خرید سگ شیتزوقیمت سگ شیتزو

قیمت خرید سگ شیتزو بسته به نوعی که انتخاب می‌کنید متفاوت می‌باشد. به همین دلیل پس از نهایی شدن انتخاب می‌توانید با ما تماس بگیرید تا هم از راهنمایی‌های کارشناسان ما در یاس پت بهره مند شوید و هم از قیمت دقیق مطلع شوید. جمع بندی خرید سگ نژاد شیتزو نیاز به داشتن اطلاعات کافی دارد. پس در صورت داشتن هر گونه سوالی می‌توانید با ما تماس بگیرید. همچنین در فروشگاه یاس پت انواع غذاها و اکسسوری‌های مخصوص این نژاد وجود دارد. برای خرید سگ شیتزو و نگهداری این نژاد زیبا با ما تماس بگیرید.
محصولات مرتبط
پاسخ دهید